Makkelijk recept voor koude pastasalade met chorizo, mozzarella, romaine sla, sperziebonen en een zelfgemaakte peperonata dressing. Perfect als zomerse maaltijdsalade voor op het terras of tijdens een picknick.
Zet een pan met water op het vuur en breng aan de kook. Voeg de pasta toe aan het kokende water en laat beetgaar koken. Giet de pasta af, doe terug in de pan en roer er een flinke scheut olijfolie doorheen, dit voorkomt dat de pasta aan elkaar gaat plakken.
Dop de boontjes en zet nog een pannetje met water op het vuur. Ik stoom het liefst mijn sperzieboontjes, zo blijven ze lekker knapperig en blijft de voedingswaarde het hoogst. Maar koken kan natuurlijk ook. Kook ook de sperzieboontjes beetgaar. Giet af en laat afkoelen.
Snipper de ui en snij de paprika in fijne blokjes of reepjes. Samen met de knoflook, kleine tomaatjes, tomatenpuree, rode wijnazijn, honing en basilicum maak je hier een peperonata van. Deze peperonata wordt de dressing van de pastasalade.
Snij de bladeren van de romaine sla van de krop en was ze goed. Snij de harde kern eruit en snij vervolgens de bladeren in kleine stukken.
De olijven mag je heel in de salade doen, maar je kunt ze ook wat fijner snijden. De chorizo snij je in plakjes en de mozzarella in blokjes. Of wat je leuk vindt, het is jouw salade!
Nu gaan we alles mengen. Eerst de pasta in de schaal, dan de boontjes erbij. Nu de olijven, chorizo en mozzarella erbij. Schep nu de peperonata door de salade en voeg als laatste de romaine sla toe. Lekker met nog wat vers stokbrood erbij, en natuurlijk een glaasje wijn!