Begin met het maken van de pittige olie. Ik gebruik hier een goede extra vierge olijfolie voor, je kunt ook met gesmolten boter aan de slag. Voeg de kruiden toe en meng goed door. Je kunt de olie al de dag van tevoren maken, dan trekken de smaken lekker in!
Daarna het maken van de frisse kruiden yoghurt. Doe de yoghurt in een schaal, pers hier de knoflook bij uit, hak de dille fijn en voeg samen met een drup citroensap toe. Meng goed door elkaar.
Dan is het tijd om de eieren te pocheren. Met dit simpele trucje lukt dat altijd! Vul een pan met water en voeg daar een scheut azijn aan toe. Breek het ei voorzichtig boven een zeefje, zo laat je het overtollige eiwit weglopen en houd je het stevigste deel over.
Maak met een lepel een draaikolk in het water, laat je het ei voorzichtig zakken en kook het drie minuten. Resultaat: een mooi gestold eiwit en een zachte, romige dooier. Herhaal dit voor alle eieren.
Schenk de kruiden yoghurt in 2 diepe borden, voeg de gepocheerde eitjes hieraan toe en drizzle wat pittige olie er overheen.
Serveer de Turkse eieren met de kruidige yoghurt en pittige olie en met eventueel nog wat brood om mee te dippen!