Flammkuchen met carpaccio — jawel, een heerlijke feestelijke variant op de klassieke flammkuchen! Flinterdunn, knapperig deeg, rijkelijk besmeerd met een romige laag crème fraîche, belegd met zachte carpaccio, Parmezaanse kaas en frisse rucola. Een perfect hapje voor bij de borrel, tijdens een uitgebreide kerstbrunch of als luxe appetizer bij het kerstdiner! Deze feestelijke plaattaart zet je zo op tafel: even afbakken in de oven, laten afkoelen en beleggen, in kleine puntjes snijden en smullen maar!
Deze flammkuchen met carpaccio heeft dezelfde vibe als een makkelijke pizza of plaattaart, maar voelt nét wat specialer door de carpaccio topping. Tijdens de feestdagen vind ik dit een ideaal gerecht om te serveren zonder uren in de keuken te staan. In kleine stukjes zorgt deze flammkuchen voor precies dat luxe borrelmoment waar iedereen blij van wordt. Meer inspiratie voor luxe kersthapjes vind je hier!

Flammkuchen met carpaccio
Flammkuchen is een traditioneel gerecht uit de Elzas, oorspronkelijk een flinterdunne deegbodem die rijkelijk werd belegd en kort op hoge temperatuur werd gebakken. In Frankrijk kennen ze deze variant ook als tarte flambée. De dunne, krokante bodem vormt de perfecte basis voor frisse, zachte carpaccio. Waar de klassieke Elzasser flammkuchen wordt belegd met spek en ui, maakt deze carpaccio-variant het geheel juist chiquer en feestelijker — ideaal voor kerst en Oud & Nieuw.
Je ziet flammkuchen steeds vaker op de borrelkaart staan en dat snap ik helemaal. Door de dunne bodem en de romige crème fraîche is het een licht gerecht, perfect om te delen. Deze variant met carpaccio, rucola, Parmezaan en pijnboompitten is een echte allemansvriend – wie houdt er niet van carpaccio? – en staat binnen no-time op tafel.

Feestelijke flammkuchen variaties
Deze flammkuchen met carpaccio is een feestelijke twist op het klassieke recept — en dat maakt ’m perfect voor de decembermaand. De romige crème fraîche in combinatie met carpaccio en Parmezaanse kaas geeft precies die luxe smaak die bij kerst past.
Wil je variëren, dan kun je in plaats van truffelmayonaise wat groene pesto over de carpaccio druppelen. Ik maak mijn flammkuchen met carpaccio af met geroosterde pijnboompitjes, kappertjes en een beetje balsamico. Of ga voor een andere topper zoals mijn flammkuchen met gerookte zalm. Ook gegrilde groenten of een mix van verschillende kazen werken geweldig op flammkuchen!

Meer plaattaart recepten:
Het verschil tussen flammkuchen en plaattaarten zit wat mij betreft in het deeg dat je ervoor gebruikt. Voor flammkuchen gebruik ik kant-en-klaar vers flammkuchen deeg. Voor een plaattaart gebruik ik graag vers bladerdeeg, pizzadeeg of hartige taart deeg.
Maar het idee is natuurlijk hetzelfde, je rolt het deeg uit en belegt het met de lekkerste toppings. Kun je nog wel wat inspiratie gebruiken? Dan zou je zeker eens aan de slag kunnen gaan met deze plaattaart recepten:
- Flammkuchen met gerookte zalm
- Plaattaart met gehakt en paprika
- Italiaanse plaattaart met pesto en mozzarella
- Plaattaart met gerookte kipfilet en courgette
- Plaatpizza met tonijn en mozzarella
- Flammkuchen met peer en roomkaas
- Plaattaart met ei en ham
- Flammkuchen met spek en ui


Nodig
- Bakplaat oven
Ingrediënten
- 1 rol flammkuchen deeg (vers)
- 150 gram kruiden roomkaas
- 50 gram creme fraiche
- 125 gram carpaccio
- 2 takjes verse oregano
- 2 takjes verse tijm
- Parmezaanse kaas
- truffelmayonaise
- pijnboompitjes
- rucola
- kappertjes
- balsamico stroop
Bereiden
- Verwarm de oven voor op 200 graden. Rol het verse flammkuchendeeg met het bakpapier uit op de bakplaat van de oven. Snij op 1 cm van de rand lichtjes in.
- Meng in een mengkom de kruiden roomkaas met de crème fraiche, de verse kruiden en een snuf peper. Smeer het roomkaas mengsel uit over het flammkuchen deeg en laat hierbij ongeveer 1 cm vrij aan de randen.
- Schuif het flammkuchen deeg in de warme oven en bak in zo'n 10-12 minuten mooi goudbruin.
- Rooster in de tussentijd de pijnboompitjes mooi bruin.
- Laat even afkoelen voordat je de flammkuchen met carpaccio gaat beleggen.
- Begin met de carpaccio, leg hier bovenop wat blaadjes rucola, kappertjes, wat dotjes truffelmayonaise, Parmezaanse kaas en maak de flammkuchen met carpaccio dan af met een drizzle balsamicostroop.
- De truffelmayonaise kun je eventueel vervangen door groene pesto.
Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn.
Lees meer: disclaimerVolg jij mij al op Pinterest? Ik verzamel daar de lekkerste food foto’s die ik voorbij zie komen en natuurlijk vind je daar ook alle MYF gerechten. Wil je dit recept op Pinterest opslaan, dan kun je de foto hieronder pinnen. Zo kun je de recepten altijd terugvinden!

Ga je aan de slag met met dit recept voor flammkuchen met carpaccio? Dan vind ik het leuk als je dit deelt op social media! Gebruik dan de #mindyourfeednl of tag mij (@MindYourFeedNL) in jouw bericht!
Wil je mijn recepten in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief.
Volg Mind Your Feed op Facebook | Instagram | Pinterest
Foto’s door Renske van Buren.