X (Twitter) Facebook Instagram Pinterest RSS WhatsApp
Zoeken
  • Home
  • Recepten
    • Recepten index
      • Glutenvrij
      • Voedselzandloper
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Diner
    • Zoet
    • Snacks
    • Feest
    • Kids
  • Weekmenu
  • Inspiratie
    • Nieuws
    • Eetweetjes
    • Hotspots
    • Happy Feed
    • Coaching
  • Boeken
    • Natuurlijk lunchen! Ebook
    • Natuurlijk ontbijten! Ebook
    • Puur en Lekker Eten Ebook
  • Contact
    • Over MYF
    • Adverteren
  • Shop
  • Persoonlijk Hormoon Traject
  • Home
  • Recepten
    • Recepten index
      • Glutenvrij
      • Voedselzandloper
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Diner
    • Zoet
    • Snacks
    • Feest
    • Kids
  • Weekmenu
  • Inspiratie
    • Nieuws
    • Eetweetjes
    • Hotspots
    • Happy Feed
    • Coaching
  • Boeken
    • Natuurlijk lunchen! Ebook
    • Natuurlijk ontbijten! Ebook
    • Puur en Lekker Eten Ebook
  • Contact
    • Over MYF
    • Adverteren
  • Shop
  • Persoonlijk Hormoon Traject
frisse yoghurtcake met zomerfruit, frisse cake, yoghurt, zomerse cake, zomerse bak recepten, schapenyoghurt

Frisse yoghurtcake met zomerfruit

18
By Mind Your Feed on 24 mei 2015 Zoet

Frisse cake met yoghurt en zomerfruit. Heerlijk, een lang weekend! En voorlopig de laatste weer van dit jaar, vanaf nu moeten we doorbikkelen tot aan de zomervakantie…. En de voorspellingen voor dit weekend zijn goed, mooi weer, droog en zonnig. Wat wil je nog meer in je weekend? Nou, wat lekkers maken natuurlijk!

Heb je de eerste week meegedaan aan de #Zomerfit challenge? Dan vind ik dat je wel een stukje van deze cake hebt verdiend. Wil je het lange weekend een beetje vieren en heb je trek in wat lekkers bij de thee, zet dan de oven alvast maar aan want dan gaan we aan de slag. Deze frisse yoghurtcake met zomerfruit past helemaal bij deze tijd van het jaar.

frisse yoghurtcake met zomerfruit, frisse cake, yoghurt, zomerse cake, zomerse bak recepten, schapenyoghurt

Frisse yoghurt cake

Ik zal maar gelijk eerlijk met je zijn, dit is wel echt een zomerse cake voor de lekker, zeg maar. Niet een heel erg gezond tussendoortje, waar je plakjes van snijdt die je vervolgens in de vriezer bewaart. Nee, dit is gewoon een goede plak cake, verwennerij bij de koffie.

Want dat is af en toe toch zo lekker, een beetje snoepen moet kunnen hoor. Als ik mezelf het snoepen ontzeg, en dat merk ik tijdens de #Zomerfit challenge, dan wordt de drang naar zoet alleen maar groter.

frisse yoghurtcake met zomerfruit, frisse cake, yoghurt, zomerse cake, zomerse bak recepten, schapenyoghurt

Dus op z’n tijd bak ik een flinke cake en daar snoep ik dan graag van. Ik wilde een frisse cake maken, passend bij het voorjaar en de zomer. Met yoghurt bakken vind ik altijd fijn, de cake wordt daar lekker luchtig van.

Door de limoensap door het beslag te mengen, krijgt de cake een tropisch tintje. Kom maar op met de zon, ik ben er klaar voor! Op zoek naar meer zomerse bakrecepten? Wat dacht je van deze yoghurtcake met blauwe bessen. Ook al zo lekker! 

frisse yoghurtcake met zomerfruit, frisse cake, yoghurt, zomerse cake, zomerse bak recepten, schapenyoghurt

Cake met zomerfruit

Bakken met fruit vind ik altijd een goed idee. Maar vooral als je wat overrijp fruit hebt liggen, of zomerfruit dat niet helemaal mooi meer is. Dat smaakt echt nog helemaal goed in deze frisse yoghurtcake. Gebruik bijvoorbeeld frambozen, blauwe bessen of aardbeien, zo lekker allemaal! 

frisse yoghurtcake met zomerfruit, frisse cake, yoghurt, zomerse cake, zomerse bak recepten, schapenyoghurt

frisse yoghurtcake met zomerfruit, frisse cake, yoghurt, zomerse cake, zomerse bak recepten, schapenyoghurt

Frisse yoghurtcake met zomerfruit

Makkelijk recept voor zomerse frisse yoghurt cake met zomerfruit zoals frambozen, blauwe bessen en aardbeien.
Print Pinterest Facebook
Voorbereidingstijd: 15 minuten minuten
Bereidingstijd: 1 uur uur 15 minuten minuten
Totale tijd: 1 uur uur 30 minuten minuten
Taart en cake
Nederlands
Bak recepten, Taart recepten
Servings: 8

Nodig

  • Beslagkom
  • Cakeblik van 25 cm
  • Bakpapier
  • Schaal

Ingrediënten

  • 100 gram speltmeel
  • 100 gram speltbloem
  • 100 gram roomboter
  • 200 ml schapenyoghurt
  • 3 eieren
  • 100 gram zomerfruit (frambozen, blauwe bessen, aardbeien)
  • 1 limoen
  • 50 ml honing
  • 2 theelepels bakpoeder
  • snuf zout

Bereiden

  • Verwarm de oven voor op 180 graden.
  • Doe het speltmeel, de speltbloem, het bakpoeder en een snuf zout in een beslagkom en schep goed door elkaar.
  • Schep het zomerfruit in een kom en schep hier nog 1 eetlepel speltmeel doorheen. Door dit te doen zakken straks de vruchten niet naar beneden in de cake.
  • Smelt de boter zachtjes in een steelpannetje, laat even afkoelen en schenk bij het meel.
  • Boen de limoen goed schoon onder wat lauwwarm water en rasp de schil. Snij de limoen open en pers het sap eruit. Bewaar de rasp.
  • Doe de yoghurt (hou 2 eetlepels yoghurt apart) en de eieren, het sap van de limoen en de honing bij het beslag. Meng goed door. Schep voorzichtig het zomerfruit door het beslag.
  • Bekleed de cakevorm met bakpapier. Mijn tip; maak het bakpapier een klein beetje nat onder de kraan, verfrommel tot een prop en vouw dan voorzichtig weer uit. Door het bakpapier nat te maken is het veel makkelijker om de cakevorm te bekleden.
  • Schuif de cake de oven in en bak in 1 uur 15 minuten gaar. Hou je oven in de gaten, gaat de bovenkant van de cake te hard dan dek je deze af met een vel aluminiumfolie. Prik met een satéprikker in de cake om te controleren of deze gaar is.
  • Laat de frisse yoghurtcake met zomerfruit nu even afkoelen. Besmeer met nog wat schapenyoghurt en de limoenrasp. Enjoy!
Calorieën: 256kcal | Koolhydraten: 27g | Eiwit: 7g | Vet: 13g | Verzadigd vet: 7g | Vezels: 4g

Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn.

Lees meer: disclaimer
Recept gemaakt?!Tag mij op social media @MindYourFeedNL of gebruik #mindyourfeednl

frisse yoghurtcake met zomerfruit, frisse cake, yoghurt, zomerse cake, zomerse bak recepten, schapenyoghurt

Wil je mijn tips voor een happy healthy lifestyle in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief.

Volg Mind Your Feed op Facebook | Twitter |Bloglovin | Instagram

cake yoghurt yoghurtcake zomerfit zomerfruit
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Previous Article5 manieren om meer groenten te eten
Next Article Makreelsalade
Mind Your Feed
  • Facebook
  • X (Twitter)

Mind Your Feed gaat over gewoon gezond eten. Over echt, lekker, goed eten, gezond en bewust. Met liefde voor pure, natuurlijke voeding, waardoor je goed in je vel zit.

Related Posts

Cottage cheese muffins met blauwe bessen

Mango mousse met passievrucht

Lemon curd maken

18 reacties

  1. Simone on 24 mei 2015 08:10

    Ooooo dit ziet er wel echt heel lekker uit. Ik heb een bijna zelfde recept van Donna Hay met yoghurt en blauwe bessen en dat blijft een favoriet.

    Reply
    • Mind Your Feed on 24 mei 2015 08:57

      Oh lekker, ik ga snel bij je kijken!

      Reply
    • Ilse on 11 juli 2016 21:51

      Lijkt me heerlijk, maar kan het ook met andere yoghurt bv. biogarde??

      Reply
  2. Emily van Kampen on 24 mei 2015 08:10

    Hij ziet er heel lekker uit zeg! En misschien is het niet heel gezond, maar ook niet heel slecht met het speltmeel, de yoghurt en het fruit. En ook nog nauwelijks suiker.

    Reply
  3. Nelia on 24 mei 2015 11:20

    Deze ziet er e het lekker uit. Heb je toevallig ook een lekkere recept voor een rabarber cake/taart?

    Reply
    • Mind Your Feed on 24 mei 2015 21:18

      Weet je… Ik vind rabarber helemaal niet zo lekker… 🙂 Dus nee, ik heb geen recept!

      Reply
  4. Klazien on 24 mei 2015 13:43

    Wat een heerlijke cake lijkt mij dit, komt op mijn to bake lijstje 😉

    Reply
  5. Heidi on 24 mei 2015 15:45

    Hier ben ik weer met een vraagje over yoghurt….. Kan je deze schapenyoghurt door een andere vervangen? en zo ja welke? Alvast bedankt

    Reply
    • Mind Your Feed on 25 mei 2015 20:16

      Schapenyoghurt is heel dik en stevig, dat geeft een goede stevige maar tegelijkertijd luchtige cake. Je kunt niet zomaar elke yoghurt hiervoor gebruiken, ik zou dan eerder nog kwark gebruiken omdat die net zo dik en stevig is.

      Reply
  6. Daniëlle on 26 mei 2015 14:27

    De cake zit nu in de oven, ik ben heel benieuwd! Heb er ook nog appel doorheen gedaan, omdat ik te weinig frambozen had.

    Reply
  7. Nora on 26 mei 2015 19:13

    Klinkt heerlijk! Ga het dit weekend meteen uitproberen!
    Een vraagje, zou de cake ook met griekse yoghurt gemaakt kunnen worden?

    Reply
  8. Vivian on 27 mei 2015 21:33

    Ziet er heerlijk uit. Ik ga hem een keer proberen met griekse yoghurt.
    Heeft schapen yoghurt een beetje dezelfde smaak als geiten yoghurt of is het echt niet te vergelijken met elkaar? Ik vind geiten yoghurt namelijk heel vies dus ben ook bang om schapen yoghurt te kopen.

    Reply
  9. Saskia on 29 mei 2015 11:50

    Ik heb gisteravond de cake gemaakt met zwarte en rode bessen (uit de vriezer).
    De smaak is heerlijk, hij ziet er alleen niet uit zoals op de foto. De binnenkant is een beetje “nattig”.
    hoort dit?
    hoe is het bij anderen gelukt?

    Reply
    • jolanda on 31 mei 2015 13:33

      Saskia, zou dat nattige niet door het diepvriesfruit komen?

      Reply
  10. Anoek on 18 juni 2015 20:45

    ik heb de cake vandaag (geprobeerd) te maken. Maar mijn cake ziet er absoluut niet uit zoals op de foto…. uhm… ik kon geen schapenyoghurt vinden in de winkel dus ik heb magere yoghurt gebruikt, kan het daaraan gelegen hebben?

    Reply
  11. Maria on 31 januari 2016 18:34

    Hij is erg lekker, bij ons kan je geen schapenyoghurt kopen dus ik heb volle kwark gebruikt, was wel gerezen maar zakte in elkaar met het uit de oven halen. Zeker nog eens maken.

    Reply
  12. Manon on 9 juni 2016 08:40

    Heerljk!!
    Gemaakt met ‘gewone’ magere yoghurt ipv geitenyoghurt, want dat had ik in huis. Even restjes opmaken….
    En ipv 100 gr speltbloem, heb ik amandelmeel gebruikt.
    Het is een blijvertje, heerlijk. Veel zachter.

    Reply
    • mar on 3 september 2017 14:25

      bij mij is ie grandioos mislukt vorige week. zo droog als hooi en zeer stevig en kompakt. helaas.

      Reply
Leave A Reply Cancel Reply
Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

4 complete weekmenu’s!
Wil jij gezond eten zonder stress? Ontdek de Mind Your Balance weekmenu bundel: 4 complete weekmenu’s met uitgebalanceerde maaltijden, makkelijk te volgen en boordevol smaak. Begin vandaag nog met deze gezonde weekmenu's en ervaar wat dit voor jouw energie kan doen!
Over MYF
Over MYF

Welkom op Mind Your Feed voor jouw portie makkelijke en gezonde food inspiratie! Ik ben Reny en op mijn blog vind je recepten, tips en advies om lekker en écht te eten. Maar ook om af en toe eens heerlijk te snoepen.... Welkom in mijn keuken!

Meest gelezen
14 juni 2025

Weekmenu makkelijke maaltijden #25 – 2025

13 juni 2025

Kipsate marinade

12 juni 2025

Couscous salade met feta

7 juni 2025

Weekmenu makkelijke maaltijden #24 – 2025

6 juni 2025

Chia pudding met blauwe bessen

X (Twitter) Facebook Instagram Pinterest RSS

Over Mind Your Feed

Mind Your Feed gaat over gewoon gezond eten. Over echt, lekker, goed eten, gezond en bewust. Met liefde voor pure, natuurlijke voeding, waardoor je goed in je vel zit.

Zakelijk

Mind Your Feed Nieuwsbrief

Instagram Feed

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Volg MindYourFeed op Instagram
Copyright © Mind Your Feed 2025
| Disclaimer | Privacy Statement – MindYourFeed is powered by Corigen

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Reacties laden....
 

    Rate This Recipe

    Your vote:




    A rating is required
    A name is required
    An email is required