X (Twitter) Facebook Instagram Pinterest RSS WhatsApp
Zoeken
  • Home
  • Recepten
    • Recepten index
      • Glutenvrij
      • Voedselzandloper
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Diner
    • Zoet
    • Snacks
    • Feest
    • Kids
  • Weekmenu
  • Inspiratie
    • Nieuws
    • Eetweetjes
    • Hotspots
    • Happy Feed
    • Coaching
  • Boeken
    • Natuurlijk lunchen! Ebook
    • Natuurlijk ontbijten! Ebook
    • Puur en Lekker Eten Ebook
  • Contact
    • Over MYF
    • Adverteren
  • Shop
  • Persoonlijk Hormoon Traject
  • Home
  • Recepten
    • Recepten index
      • Glutenvrij
      • Voedselzandloper
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Diner
    • Zoet
    • Snacks
    • Feest
    • Kids
  • Weekmenu
  • Inspiratie
    • Nieuws
    • Eetweetjes
    • Hotspots
    • Happy Feed
    • Coaching
  • Boeken
    • Natuurlijk lunchen! Ebook
    • Natuurlijk ontbijten! Ebook
    • Puur en Lekker Eten Ebook
  • Contact
    • Over MYF
    • Adverteren
  • Shop
  • Persoonlijk Hormoon Traject
frambozen crumble, havermout, ontbijt recept, paasbrunch recepten

Frambozen havermout crumble

16
By Mind Your Feed on 13 maart 2016 Ontbijt

Een hele goedemorgen…. Het is weekend, yes! Het weekend betekent voor mij uitgebreid ontbijten, omdat ik daar eindelijk de tijd voor heb. Doordeweeks moet het vaak snel, de laatste tijd staan we steeds nét te laat op waardoor er vlug wat boterhammen naar binnen worden geschoven en ik nog snel een glas groene sap leeg drink. Niks geen tijd voor uitgebreide smoothiebowls, pannenkoekjes of ander lekkers. Maar in het weekend, dan is alles anders… Opstaan met deze frambozen havermout crumble geeft de dag net even wat extra’s, gá dat ervaren!

havermout crumble

Verwen ontbijtje!

Ik doe het maar zelf hoor, mezelf verwennen met een uitgebreid ontbijt op zondag. Als het aan Simon ligt, dan krijg ik eieren met spek…. Ook lekker, zeker! En ik zal ook noooooit klagen als er voor mij met veel liefde een ontbijtje klaar gemaakt wordt… (hij leest mijn blog ook, dus ik dek mezelf even in….)

Maar ik hou van variatie en zou het liefst élke dag met een ander ontbijtrecept mijn dag beginnen. En ik zou ook prima de hele dag door van verschillende ontbijtgerechten kunnen eten, zowel hartig als zoet, dat maakt mij niet uit. All day breakfast, mij lijkt het wel wat!

frambozen crumble havermout, ontbijt recept

Frambozen crumble

Standaard in mijn vriezer; verschillende soorten fruit. In van die handige doosjes van de blauwe supermarkt, maar ook als er bananen overrijp dreigen te worden dan stop ik ze – gepeld! – in de vriezer. Zo heb ik altijd vers fruit in huis om een lekker ontbijt mee in elkaar te draaien. Met nog een half doosje bevroren frambozen over besloot ik om een lekkere frisse crumble te maken.

havermout crumble

Frambozen ontbijt recept

Ik hou van de frisse, zure, maar toch ook zoete smaak van de framboos. Het enige waar ik altijd ruzie mee heb zijn die pitjes. Ik weet niet hoe ik het voor elkaar krijg, maar bij mij zitten ze áltijd tussen mijn tanden…

Toch vind ik ze echt te lekker om te laten staan, zeker als ze in de zomer superzoet zijn. Dan eet ik ze echt als snoepjes, en gaat een bakje bij mij achter elkaar leeg.

frambozen crumble ontbijt recept met havermout

Bij dit ontbijtje moest ik al stiekem een beetje aan de zomer denken, met al die mooie voorjaarsdagen die we net hebben gehad. Dit ontbijt eet ik nu het liefst nog wel warm, maar als straks echt de zon gaat schijnen dan zou ik het gerust de avond ervoor klaar maken en ’s morgens koud oppeuzelen.

Binnen 20 minuten staat deze frambozen havermout crumble op de ontbijttafel, dus spring je bed uit en aan de slag!

havermout crumble

frambozen crumble, havermout, ontbijt recept, paasbrunch recepten

Frambozen havermout crumble

Makkelijk recept voor een verwen ontbijt met frisse frambozen en zoete havermout crumble.
Print Pinterest Facebook
Voorbereidingstijd: 5 minuten minuten
Bereidingstijd: 20 minuten minuten
Totale tijd: 25 minuten minuten
Ontbijt
Nederlands
Havermout, Ontbijt recepten
Servings: 2

Nodig

  • kleine ovenschaaltjes
  • Mengkom

Ingrediënten

  • 100 gram frambozen (diepvries)
  • 1 appel (zoet)
  • 2 eetlepels havermout
  • 2 eetlepels amandelmeel
  • 2 eetlepels kokosolie
  • 1 eetlepel honing
  • Griekse yoghurt

Bereiden

  • Verwarm de oven voor op 180 graden.
  • Schil de appel, verwijder het klokhuis en snij in kleine blokjes. Doe de appel samen met de frambozen in de kom en schep goed door. Verdeel het fruit over de 2 kleine ovenschaaltjes.
  • Maak de kom even schoon - of pak een nieuwe - en doe hier nu de havermout, het amandelmeel, de boter of kokosolie en de honing in. Je zou de boter of olie even kunnen laten smelten, maar de temperatuur van je handen is waarschijnlijk warm genoeg om de boter te kunnen kneden. Gebruik die handen dan ook om de crumble te maken, kneed alles door elkaar totdat er een kruimelig deeg ontstaat.
  • Schep de havermout crumble op het fruit en schuif de schaaltjes nu voor 20 minuten de voorverwarmde oven in. Als er een mooi bruin korstje op de havermout is gekomen, is je ontbijtje klaar. Ik at er trouwens wat Griekse yoghurt bij, maar kwark of plantaardige zuivel kan natuurlijk ook. Enjoy!
Calorieën: 90kcal | Koolhydraten: 19g | Eiwit: 1g | Vet: 2g | Verzadigd vet: 1g | Vezels: 6g

Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn.

Lees meer: disclaimer
Recept gemaakt?!Tag mij op social media @MindYourFeedNL of gebruik #mindyourfeednl

havermout crumble

Ga je aan de slag met deze frambozen havermout crumble? Dan vind ik het leuk als je dit deelt op social media! Gebruik dan de #mindyourfeednl of tag mij (@MindYourFeedNL) in jouw bericht!

Wil je mijn tips in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief.

Volg Mind Your Feed op Facebook | Twitter |Bloglovin | Instagram | Pinterest

amandel amandelmeel crumble feest frambozen fruit glutenvrij haver havermout havermout crumble Kerst Ontbijt ontbijten zonder brood pasen verwenontbijt voedselzandloper weekend
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Previous ArticleSla wrap met Mexicaans gehakt
Next Article Sandwich met kip en gegrilde groenten
Mind Your Feed
  • Facebook
  • X (Twitter)

Mind Your Feed gaat over gewoon gezond eten. Over echt, lekker, goed eten, gezond en bewust. Met liefde voor pure, natuurlijke voeding, waardoor je goed in je vel zit.

Related Posts

Chia pudding met blauwe bessen

Mocktail recept met wortelsap, sinaasappel en gember

Turkse eieren

16 reacties

  1. Sandra on 13 maart 2016 12:05

    Ik heb toevallig nog een half doosje frambozen liggen… Lijkt me een heel goed idee om daar deze crumble mee te maken 🙂

    Reply
  2. Yvonne on 13 maart 2016 12:14

    Zou je dit ook savonds klaar kunnen zetten, zodat je het s ochtends zo in de oven kan schuiven?

    Reply
  3. Lisette on 13 maart 2016 20:18

    Ik heb begrepen dat als je honing verwarmt, de goede stoffen dood gaan. En er slechts suiker overblijft 🙁
    Ik ga deze morgen wel maken!
    Geen Amandelmeel in huis. Wel kokosmeel. Ipv honing doe ik denk ik beetje palmsuiker
    I let you know!

    Reply
  4. Judith | myfoodblog.nl on 29 april 2016 08:53

    Dit ga ik denk ik zondag maken als dessert!

    Reply
    • Kelly Gotink Dollekamp on 6 maart 2022 17:01

      Zou je ook gewoon meel/bloem kunnen gebruiken ipv amandelmeel?

      Reply
      • Mind Your Feed on 9 maart 2022 09:44

        Ja hoor zeker, daar kun je ook crumble mee maken!

        Reply
  5. Nikki on 9 mei 2016 11:18

    Wat een verwen-ontbijtje! Gisteren gemaakt en van genoten!

    Reply
  6. Nicolette on 16 mei 2016 09:33

    Heerlijk als ontbijt! Ik heb hem gemaakt met appel, blauwbessen en bramen…..superlekker!

    Reply
  7. Helen on 2 oktober 2016 20:10

    Dat is een heerlijk recept. Ik heb altijd een beetje moeite met lepel maten, maar het ging prima.
    Heerlijk warm ontbijtje, met die herfstige weer. Superlekker

    Reply
  8. Silvia on 26 maart 2017 09:45

    Goede morgen (zondagochtend)

    De havermout genoemd in dit recept, eerst havermout meel van maken ?

    Heb dit nu als meel in de keukenmachine gemaakt, ovenschaaltjes staan in de oven, ben benieuwd !
    Dank je wel voor dit leuke recept !

    Reply
  9. Mirjam de Velde Harsenhorst on 17 juni 2017 09:49

    Wat ontzettend lekker. Ik heb het net gegeten. Alleen gebruikte ik aardbeien ipv frambozen. Ik zit goed vol!
    Bedankt!

    Reply
  10. Ria van Beek on 5 juli 2017 18:26

    Ik heb een stengeltje rabarber gebruikt. Ook lekker fris. (Wèl wat zoetstof erop)

    Reply
  11. Mariken on 25 maart 2018 13:11

    Had alleen appel in huis, beetje kaneel erbij gedaan, heerlijk!!! En t ruikt ook fantastisch in huis als t in de oven staat 🙂 Nieuwe favoriet!

    Reply
  12. Marco on 8 juli 2018 17:10

    Kan ik de boter/kokosolie ook vervangen door olijfolie of zonnebloem olie?

    Reply
  13. T. on 1 oktober 2020 19:37

    Kan het ook zonder appel?

    Reply
    • Mind Your Feed on 4 oktober 2020 17:06

      Ja hoor, of je voegt nog wat ander fruit toe…

      Reply
5 from 1 vote (1 rating without comment)
Leave A Reply Cancel Reply
Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

4 complete weekmenu’s!
Wil jij gezond eten zonder stress? Ontdek de Mind Your Balance weekmenu bundel: 4 complete weekmenu’s met uitgebalanceerde maaltijden, makkelijk te volgen en boordevol smaak. Begin vandaag nog met deze gezonde weekmenu's en ervaar wat dit voor jouw energie kan doen!
Over MYF
Over MYF

Welkom op Mind Your Feed voor jouw portie makkelijke en gezonde food inspiratie! Ik ben Reny en op mijn blog vind je recepten, tips en advies om lekker en écht te eten. Maar ook om af en toe eens heerlijk te snoepen.... Welkom in mijn keuken!

Meest gelezen
14 juni 2025

Weekmenu makkelijke maaltijden #25 – 2025

13 juni 2025

Kipsate marinade

12 juni 2025

Couscous salade met feta

7 juni 2025

Weekmenu makkelijke maaltijden #24 – 2025

6 juni 2025

Chia pudding met blauwe bessen

X (Twitter) Facebook Instagram Pinterest RSS

Over Mind Your Feed

Mind Your Feed gaat over gewoon gezond eten. Over echt, lekker, goed eten, gezond en bewust. Met liefde voor pure, natuurlijke voeding, waardoor je goed in je vel zit.

Zakelijk

Mind Your Feed Nieuwsbrief

Instagram Feed

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Volg MindYourFeed op Instagram
Copyright © Mind Your Feed 2025
| Disclaimer | Privacy Statement – MindYourFeed is powered by Corigen

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Reacties laden....
 

    Rate This Recipe

    Your vote:




    A rating is required
    A name is required
    An email is required

    Recipe Ratings without Comment

    Something went wrong. Please try again.