X (Twitter) Facebook Instagram Pinterest RSS WhatsApp
Zoeken
  • Home
  • Recepten
    • Recepten index
      • Glutenvrij
      • Voedselzandloper
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Diner
    • Zoet
    • Snacks
    • Feest
    • Kids
  • Weekmenu
  • Inspiratie
    • Nieuws
    • Eetweetjes
    • Hotspots
    • Happy Feed
    • Coaching
  • Boeken
    • Natuurlijk lunchen! Ebook
    • Natuurlijk ontbijten! Ebook
    • Puur en Lekker Eten Ebook
  • Contact
    • Over MYF
    • Adverteren
  • Shop
  • Persoonlijk Hormoon Traject
  • Home
  • Recepten
    • Recepten index
      • Glutenvrij
      • Voedselzandloper
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Diner
    • Zoet
    • Snacks
    • Feest
    • Kids
  • Weekmenu
  • Inspiratie
    • Nieuws
    • Eetweetjes
    • Hotspots
    • Happy Feed
    • Coaching
  • Boeken
    • Natuurlijk lunchen! Ebook
    • Natuurlijk ontbijten! Ebook
    • Puur en Lekker Eten Ebook
  • Contact
    • Over MYF
    • Adverteren
  • Shop
  • Persoonlijk Hormoon Traject
ricotta pannenoekjes

Ricotta pannenkoekjes met aardbeien

2
By Mind Your Feed on 12 juni 2016 Ontbijt

Goedemorgen, het is weer zo ver… Een lazy sunday morning en vandaag ga ik helemaal niets doen…. Nou ja, behalve deze ricotta pannenkoekjes bakken, om zo voor mezelf een heerlijk verwenontbijtje klaar te maken. Deze dag staat verder in het teken van rust, relaxen, en weer even quality time met de familie. Ik ben een paar dagen veel buiten de deur geweest voor werk, dus ik heb wel weer zin om mijn eigen keuken in te duiken.

ricotta pannenkoekjes

Er werd mij laatst gevraagd waar je mij ’s nachts voor wakker kunt maken. Mijn reactie is dan altijd dat je mij vooral moet laten slapen… ik hou er niet zo van om ’s nachts te worden gestoord, en er zijn weinig gerechten waar je mij het bed voor uit krijgt. Maar een stapel vers gebakken pannenkoeken, daar wil ik nog wel een uitzondering voor maken. Zeker als het deze zachte, fluffy ricotta pannenkoekjes zijn. En nu de aardbeien weer volop verkrijgbaar zijn, mogen die natuurlijk niet ontbreken.

Ik bakte dus deze week een flinke stapel pannenkoeken en verwende de meiden ermee als lunch. Leuk dat mama een foodblogger is, zo hadden de meiden tussen de middag eens wat anders dan een boterham. Ik heb serieus waar nog nooit een bord met pannenkoeken zó snel leeg gezien. 2 keer knipperen met mijn ogen en ze waren weg. Nou lunchen we niet heel vaak met pannenkoeken hoor, dus ik begrijp het wel van de dametjes. Maar over het algemeen zijn ze best kieskeurig, en dat deze pannenkoeken er zo goed in gingen, wil wel zeggen dat ze goedgekeurd zijn.

ricotta pannenkoekjes

De afgelopen weken waren hectisch, maar oh zo leuk! Ik was veel van huis voor allerlei leuke campagnes waar ik aan mag meewerken en ik ging naar Amsterdam voor de European Foodblogger Convention. Daar luisterde ik naar heel veel interessante presentaties en stond ik zelf ook nog even op het podium, om meer te vertellen over mijn leven als blogger. Spannend, maar zo leuk! Er gebeuren sowieso zoveel leuke dingen op dit moment, maar af en toe heb ik ook wel even een break nodig en dat gaat dit weekend gebeuren. Totale rust, ricotta pannenkoeken met aardbeien, misschien kom ik vandaag niet eens de deur uit… Fijne dag!

Ricotta pannenkoekjes met aardbeien

Voor 7 a 8 pannenkoekjes

  • 150 gr ricotta
  • 100 ml plantaardige melk
  • 100 gr (spelt)bloem
  • 2 eieren
  • ½ tl vanillepoeder
  • ½ tl bakpoeder
  • 200 gr verse aardbeien
  • olie om in te bakken

Nodig; mengkom, garde, soeplepel, koekenpan

Bereiden: Doe de speltbloem in de mengkom en schep de ricotta hierbij. Schenk de melk bij de bloem en ricotta en meng met de garde tot een glad beslag.

Tik de eitjes boven de kom en voeg nu ook de vanillepoeder en bakpoeder toe. Meng goed door.

Verwarm wat olie in een koekenpan en gebruik een soeplepel om het beslag in de pan te scheppen.

Ik bak meestal 3 ricotta pannenkoekjes tegelijk in de pan, dus 3 x een schepje van het beslag.

Bak eerst de onderkant van de pannenkoekjes goudbruin en wacht tot de bovenkant van de pannenkoekjes niet meer nat zijn, keer ze dan voorzichtig om en bak de andere kant ook mooi bruin.

Als alle ricotta pannenkoekjes zijn gebakken, kun je er natuurlijk zo’n prachtige stapel van maken door de pannenkoeken om en om te stapelen met gesneden aardbeitjes. Maar als je dat teveel werk vindt, begrijp ik dat helemaal en eet je ze gewoon lekker met de verse aardbeien on the side. Enjoy!

ricotta pannenkoekjes

Ga jij aan de slag met dit recept voor ricotta pannenkoekjes met aardbeien? Dan vind ik het leuk als je dit deelt op social media! Gebruik dan de #mindyourfeednl of tag mij (@MindYourFeedNL) in jouw bericht!

Wil je mijn recepten in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief.

Volg Mind Your Feed op Facebook | Twitter |Bloglovin | Instagram | Pinterest

aardbeien ei eieren Ontbijt ontbijt recepten ontbijten zonder brood pancakes pannenkoeken pannenkoekjes ricotta verwenontbijt verwenontbijt recepten
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Previous ArticleKipburgers op een broodje
Next Article Wrap met roerei en spinazie
Mind Your Feed
  • Facebook
  • X (Twitter)

Mind Your Feed gaat over gewoon gezond eten. Over echt, lekker, goed eten, gezond en bewust. Met liefde voor pure, natuurlijke voeding, waardoor je goed in je vel zit.

Related Posts

Chia pudding met blauwe bessen

Turkse eieren

Omelet rolletjes met zalm

2 reacties

  1. Kristel on 13 juni 2016 21:07

    En die 7 á 8 pannenkoekjes eet je helemaal alleen op? 🙂

    Reply
    • Mind Your Feed on 14 juni 2016 16:13

      Als je daar blij van wordt wel…. 🙂

      Reply
Leave A Reply Cancel Reply
Rating recept




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

4 complete weekmenu’s!
Wil jij gezond eten zonder stress? Ontdek de Mind Your Balance weekmenu bundel: 4 complete weekmenu’s met uitgebalanceerde maaltijden, makkelijk te volgen en boordevol smaak. Begin vandaag nog met deze gezonde weekmenu's en ervaar wat dit voor jouw energie kan doen!
Over MYF
Over MYF

Welkom op Mind Your Feed voor jouw portie makkelijke en gezonde food inspiratie! Ik ben Reny en op mijn blog vind je recepten, tips en advies om lekker en écht te eten. Maar ook om af en toe eens heerlijk te snoepen.... Welkom in mijn keuken!

Meest gelezen
14 juni 2025

Weekmenu makkelijke maaltijden #25 – 2025

13 juni 2025

Kipsate marinade

12 juni 2025

Couscous salade met feta

7 juni 2025

Weekmenu makkelijke maaltijden #24 – 2025

6 juni 2025

Chia pudding met blauwe bessen

X (Twitter) Facebook Instagram Pinterest RSS

Over Mind Your Feed

Mind Your Feed gaat over gewoon gezond eten. Over echt, lekker, goed eten, gezond en bewust. Met liefde voor pure, natuurlijke voeding, waardoor je goed in je vel zit.

Zakelijk

Mind Your Feed Nieuwsbrief

Instagram Feed

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Volg MindYourFeed op Instagram
Copyright © Mind Your Feed 2025
| Disclaimer | Privacy Statement – MindYourFeed is powered by Corigen

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.